Dřevotvor

Dřevo je jeden z nejušlechtilejších a nejdostupnějších materiálů pro tvoření. Tradice uměleckého zpracování dřeva sahá hluboko do minulosti, ale ani dnes neztratila na aktuálnosti a přitažlivosti. Způsobů jeho uměleckého zpracování je nepočitatelně, klasickým řezbářstvím počínaje, přes výrobu jednoduchých hraček až po výtvarné hrátky s odřezky. Dřevo je materiál se spoustou možností, který je snadno dostupný a svými vlastnostmi více než vhodný pro práci s dětmi.

Práce se dřevem je velmi specifická také svou vůní a jako u všech ostatních přírodních materiálů zároveň neopakovatelná, protože každý kousek dřeva má svou vlastní kresbu a duši.

V prostorech výtvarného atelieru TVOR na Vás čeká dílna pro tvořivé kutily vybavená potřebným nářadím. Děti si mohou vyzkoušet práci se dřevem a vyrobit drobné předměty, kterými mohou potěšit sebe i svoje blízké. Dílna může být jedním z prvních kroků pro seznámení dětí s technickými obory. Dostanou příležitost osvojit si základy práce s nářadím a rozvíjet svou manuální zručnost.