Morana – dílna a vynášení

Tak je tu další rok a s ním další Morana. Čtěte informace na letáčku v článku:

Tisková zpráva

Pořádá:

Statutární město České Budějovice a spolek TVOR v Galerii Pod kamennou žábou

Kdy:

v neděli 22. března 2015 v 15:00 sraz před Galerií Pod kamennou žábou na Piaristickém náměstí

Kde:

České Budějovice – Piaristické náměstí, náměstí Přemysla Otakara II., nábřeží Malše, Zlatý most u KD Slavie a zpět na Piaristické náměstí

V neděli 22. března na Smrtnou neděli v 15:00 hod přijďte vyprovodit spolu s TVORem zimu z Českých Budějovic. Moranu vyneseme „za hradby města“, zapálíme a utopíme v řece Malši a zpět se vrátíme s jarem. Vynášení Morany je starodávný pohanský zvyk, který vypráví o radosti z toho, že končí nadvláda mrazu a hladu a nastupuje nový sluncem prozářený čas.

Za veselého zpěvu a muzicírování s folklórním sborem Bárováček vyprovodíme Paní Zimu z Českých Budějovic a společně přivítáme jaro. Průvod vyrazí z Piaristického náměstí na náměstí Přemysla Otakara II. a následně úzkou Solnou branou ke slepému rameni. Poté budeme pokračovat po nábřeží řeky Malše směrem ke Zlatému mostu u KD Slavie, kde Morana před očima diváků bude zapálena a vhozena do řeky. Jako symbol odchodu zimy. Jaro, líto, živou větvičku, symbol života si přineseme do města zpět stejnou cestou na Piaristické náměstí do Galerie Pod kamennou žábou.

Den před vynášením Morany 21. března mezi 10:00 – 16:00 hod, máme pro Vás připravenou výtvarnou dílnu v Galerii Pod kamennou žábou na Piaristickém náměstí, kde se veselou tvořivou prací připravíme na společný průvod. Nejen děti, ale i dospělí si budou moci vytvořit výbavu do nedělního průvodu.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vás. Výtvarný ateliér TVOR.

 —